Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2017, 15:02

České Tesco mení vedenie, šéfovať mu bude Slovák

Doteraz pôsobil v slovenskej centrále v Bratislave, kde ostane aj naďalej

České Tesco mení vedenie, šéfovať mu bude Slovák
Zdroj: Tesco

Českým predajniam obchodného reťazca Tesco šéfuje Martin Kuruc (43), ktorý od roku 2015 riadi slovenskú pobočku reťazca. Vo funkcii vystriedal Martina Beháňa, ktorý prejde do Tesca pre Poľsko. Kuruc zostane v slovenskej centrále v Bratislave, na starosti má obe krajiny.

Kuruc začal pracovať pre Tesco v Bratislave v roku 2000 ako obchodný manažér. Postupne vo firme zastával viacero funkcií vrátane prevádzkového riaditeľa pre Českú republiku.

Tesco v roku 2015 spojilo dohromady štyri trhy v strednej Európe, jednotné vedenie majú v Prahe. Obchody reťazca v strednej Európe od minulého decembra vedie William Patrick O'Neill.

Britský reťazec Tesco vstúpil na český trh v roku 1996, prevádzkuje vyše 200 obchodov a zamestnáva v ČR 13 500 ľudí. Spolu s ním patria medzi najväčších obchodníkov v krajine reťazce Kaufland, Albert, Lidl a Penny Market.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.