16.02.2017, 00:00

Nová investícia pri Nitre. Platy budú lepšie ako v Jaguari

Slovenská firma sa nedostatku ľudí kvôli Jaguaru Land Rover nebojí. Niektoré pozície ponúka s vyššími mzdami než sľubuje automobilka.

robotník, lakovanie, lakovňa
Zdroj: Reuters

Nový výrobný závod, vývojové centrum, lakovňa so skladom i administratívne budovy. To sú stavebné plány spoločnosti Technov z obce Rumanova, okres Nitra na najbližšie roky. Investície firmy, ktorá sa zaoberá výrobou komponentov pre klimatizáciu, vetranie a vzduchotechniku, majú dosiahnuť 22 miliónov eur.

Pre Technov v súčasnosti pracuje v Rumanovej takmer 130 ľudí. Po dokončení spomínanej výstavby by malo pribudnúť ďalších 350 zamestnancov. „Darí sa nám získavať nové a nové zákazky, ktoré už kapacitne nevieme pokryť. Momentálny výrobný závod sa nachádza v strede obce a je zomknutý obytnou zónou, preto sme sa rozhodli vybudovať nový závod na zelenej lúke mimo dediny,“ hovorí pre HN obchodný riaditeľ firmy Peter Varga.

Nová výrobná prevádzka sa začala stavať ešte minulý rok. Jej sprevádzkovanie je naplánované na september tohto roka. Postupne by mali pribúdať ďalšie budovy. Ako posledné, v roku 2023, sa má objaviť vývojové centrum.

Plat lepší ako v Jaguari
Najväčšiu otázku vyvolávajú personálne kapacity v regióne. Nezamestnanosť v okrese Nitra je len niečo vyše päť percent, teda o 3,5 percenta menej, ako je celoslovenský priemer. Do regiónu navyše smeruje automobilka Jaguar Land Rover i niektorí jej dodávatelia. „V tomto okrese tých ľudí s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou nenájdu všetkých. Budú sa preto musieť orientovať aj na ich dovoz,“ v

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.