Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2021, 18:49

Matovičov rezort zverejnil výzvu na žiadosti pre cestovné kancelárie o návratnú pomoc

Schémou pomoci reaguje ministerstvo financií na situáciu spôsobenú pandémiou nového koronavírusu a následným rušením dovolenkových zájazdov.

Matovičov rezort zverejnil výzvu na žiadosti pre cestovné kancelárie o návratnú pomoc
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ministerstvo financií zverejnilo výzvu na podávanie žiadostí o návratnú finančnú pomoc pre cestovné kancelárie. Elektronický formulár žiadosti bude zverejnený na stránke Slovenskej záručnej a rozvojovej banky www.szrb.sk.

Schémou pomoci reaguje na situáciu spôsobenú pandémiou nového koronavírusu a následným rušením dovolenkových zájazdov. Toto opatrenie pomôže cestovným kanceláriám prekonať náročné obdobie.

Zároveň pomôže desiatkam tisíc ľudí, ktorí tak dostanú späť svoje peniaze za stornované dovolenky.

Na tento účel vyčlenilo ministerstvo 65 miliónov eur. Ministerstvo očakáva, že pomoc bude potrebovať približne 82 cestovných kancelárií.

Návratná pomoc pre cestovné kancelárie bude splatná do štyroch rokov. Jej výška nesmie presiahnuť 25 percent celkového obratu za rok 2019. Cestovné kancelárie budú mať zároveň aj zvýhodnenú úrokovú sadzbu počas celého obdobia. Malé a stredné podniky vo výške 0,49 percenta a veľké podniky 1,01 percenta.

Nárok na poskytnutie pomoci majú tie cestovné kancelárie, ktoré vydali oznámenia o náhradnom zájazde, ak cestujúci neprijal navrhnutú zmenu zmluvy o zájazde.

Taktiež sa to týka kancelárií, ktoré vrátili zálohy za zrušené zájazdy takzvanej chránenej skupine klientov. Ide o stornované dovolenky v termíne od 12. marca minulého roka do 31. augusta 2021.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.