17.02.2017, 14:16 Aktualizované o 12:17, 18.02.2017

Medusa Group potvrdila zabavenie pokladníc. Má ísť o rutinu

Finančná správa nezobrala viac ako desať pokladníc.

Medusa Group potvrdila zabavenie pokladníc. Má ísť o rutinu
Zdroj: HN/Pavol Funtál

V sieti bratislavských reštaurácií vykonala finančná správa razie. Podľa informácií webu cas.sk z viacerých prevádzok siete Medusa Group zabavila desiatky pokladníc. 

Portál informuje, že podozrenie sa má týkať výroby falošných bločkov, ktoré sa nezarátavali do tržby. Celá akcia sa odohrala v stredu a pokladnice teraz prejdú analýzou. 

Po ich preskúmaní sa ukáže, či dochádzalo k falšovaniu dokladov. Ak by sa to potvrdilo, majiteľ môže prísť podľa webu o živnostenské oprávnenie.

Medzi podniky Medusa Group patria podniky Barrock, Primi, Kubu, Rio Grande Restaurant, Presto aj pivárne Klubovňa. Finančná správa však konkrétne podniky vymenovať odmietla. 

"Potvrdzujeme, že niekoľko našich podnikov navštívila dňa 15.2. Finančná správa, ktorá si zobrala na bližšiu kontrolu niekoľko našich pokladníc. Nebolo ich spolu viac ako desať. V posledných rokoch sú kontroly reštauračných prevádzok bežnou praxou, sme na ne pripravení a s kontrolnými orgánmi spolupracujeme. Pri desiatkach našich prevádzok v troch krajinách sú pre nás kontroly všetkého druhu bežná rutina, ktorá nemá vplyv na prevádzku kontrolovaných podnikov," uviedol Juraj Kačo, PR konzultant.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.