Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2017, 12:37 Aktualizované dňa 21.02.2017 o 14:37

Fico je usvedčený z klamstva, faktúry musíte zaplatiť, odkazuje Sulík s Matovičom

Premiér Robert Fico ľuďom pri faktúrach za energie podľa šéfa SaS Richarda Sulíka klamal, faktúry sa musia platiť.

Fico je usvedčený z klamstva, faktúry musíte zaplatiť, odkazuje Sulík s Matovičom
Zdroj: TASR

"Robert Fico oklamal ľudí a tí na jeho teatrálne výstupy teraz doplatia," vyhlásil Richard Sulík na mimoriadnom brífingu. Ten sa týka pokračovania kauzy okolo cien energií.

Sulík dodal, že Fico oklamal ľudí tým, že majú trhať faktúry.

"A teraz ich môžu lepiť naspäť, lebo sľubovaná zmena Roberta Fica neplatí. Počas celej jesene bol upozorňovaný, aby  urobil poriadok a nespravil nič preto, aby to neprasklo," dodáva šéf SaS.

Dôvodom je fakt, že nové ceny, ktoré Fico avizoval, budú podľa opozície platné až od 1. marca. „Cenové konania úrad ukončí do konca februára 2017,“ povedal pre Denník N hovorca regulačného úradu Radoslav Igaz.

V reakcii na tento fakt však regulačný úrad hovorí o 1. januári. „Všetky cenové rozhodnutia, ktoré úrad vydá podľa vyhlášky č.18/2017 Z.z. a vyhlášky č.21/2017 Z.z., regulované subjekty uplatňujú od 1.januára 2017," posiela

„Všetky faktúry na rok 2017 budú platné až do konca februára. Nové cenové rozhodnutia budú platné až od marca. Je to vrchol tohto celého chaosu," hovorí poslanec SaS Karol Galek.

Igor Matovič kritizuje Fica, že klamal v tom, že ľudia nebudú platiť viac. "Fico ľudí opätovne podviedol a toto je podvod na ľudí. Spravil len to, že podvod nebude platiť celý rok ale iba dva mesiace. Ak ľudia roztrhali faktúry, tak teraz bude Fico chcieť od nich dva mesiace zaplatiť," hovorí Matovič na brífingu.

Matovič tvrdí, že Fico hovorí o tom, ako opozícia robí cirkus, bordel a nič iné nevie.

Ale my len upozorňujeme na to, že on robí bordel a postupne musel kapitulovať. A teraz ide Fico tých istých ľudí podviesť. Spamätajte sa a nepodvádzajte ľudí," vyhlásil Matovič. 

Andrej Danko pred začiatkom koaličnej rady vyhlásil, že ohľadne energetiky je veľmi veľa otázok. Sám priznáva, že prišiel s niekoľkými návrhmi.

Správu budeme aktualizovať.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.