Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2017, 00:00

Moslimské krajiny sú medzi Slovákmi čoraz obľúbenejšie

Medzi skokanmi cestoviek nechýba Omán či Marakéš. Cestovný boom zažíva aj Irán.

Moslimské krajiny sú medzi Slovákmi čoraz obľúbenejšie
Zdroj: Flickr

Domácemu cestovnému ruchu sa darí rekordne dobre. Častým argumentom je aj to, že bezpečnému Slovensku nahráva nestabilná situácia vo svete a teroristické útoky. Hoci krajiny, ktorých sa nepokoje týkali, zažili výrazný prepad, naše cestovky hovoria o úspešnom až rekordnom roku 2016. „Teraz sa nám darí tak ako dlho nie,“ potvrdil pre HN majiteľ cestovky Bubo Ľuboš Fellner.

Hoci často prevláda názor, že turisti sa vyhýbajú moslimským krajinám, pre Slovákov patria medzi čím ďalej, tým obľúbenejšie. A objavili sa aj medzi skokanmi viacerých cestoviek. „Skokanom roka je exotický Omán. Láka celoročne výborným počasím a je dostupný z Bratislavy s jedným prestupom v Dubaji,“ hovorí marketingový manažér spoločnosti pelicantravel.com, ktorý prevádzkuje aj portál Pelikan.sk, Patrik Vas.

Nárast zaznamenal tiež marocký Marakéš. Hoci spomínané destinácie sa nemôžu rovnať počtom dovolenkárov našim tradičným destináciám ako Chorvátsko či Bulharsko, ich výsledky dokazujú, že Slováci sa cestovať neboja.

Turecká náhrada

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.