Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2017, 00:00

Biznis dôchodky sa rozrastajú

Po prvej firme, ktorá nástroj zaviedla pre zamestnancov, začínajú mať o novinku záujem najmä individuálni klienti.

Biznis dôchodky sa rozrastajú

Zvolenská firma Continental bola vôbec prvá na Slovensku, ktorá zaviedla pre svojich zamestnancov biznis dôchodky. Svojim ľuďom teda prispieva na špeciálne dlhodobé sporenie, ktoré je v našej legislatíve zakotvené zatiaľ len rok.

Individuálni klienti
Podľa informácií HN majú o novinku záujem aj ďalšie dve firmy zo stredného Slovenska, ktoré si neželajú byť menované. Biznis dôchodky však začínajú byť zaujímavé aj pre individuálnych sporiteľov. Potvrdzuje to Ján Jursa zo spoločnosti Capital Markets, podľa ktorého veľa klientov uprednostňuje biznis dôchodok pred druhým aj tretím pilierom. Viaceré spoločnosti, ktoré sporiaci nástroj ponúkajú, pritom potvrdili stúpajúci záujem klientov, presné čísla však neposkytli.

Hlavnou výhodou novinky sú nižšie poplatky aj lepšie výnosy. Zhodnotenie najvýnosnejších fondov tretieho piliera sa od polovice roku 2009 pohybovalo od 25,9 do 40,5 percenta. Za ten istý čas mohol pritom investor na niektorých cenných papieroch získať napríklad až 178 percent. „Táto možnosť zároveň dáva veľkú slobodu na vytváranie rôznych šetriacich schém šitých na mieru pre daného sporiteľa,“ povedal Jursa.

Zuzana Kardelisová, PR špecialistka spoločnosti Asset Management Slovenskej sporiteľne, upozorňuje, že viacero klientov si chce financie z dlhodobého sporenia vybrať už za päť rokov. Výhodnejšie je to však až vtedy, ak ľudia sporia minimálne 15 rokov, vtedy s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.