Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2017, 00:00

Bosch a Siemens varuje ľudí pred vlastnými výrobkami

Na trhu je 1,5 milióna chybných plynových sporákov. V mimoriadnych situáciách môže dôjsť k úniku plynu či dokonca k výbuchu.

Bosch a Siemens varuje ľudí pred vlastnými výrobkami
Zdroj: Reuters

Možný únik plynu a v mimoriadnych situáciách aj výbuch. Taký scenár môže čakať niektorých majiteľov plynových sporákov značky Bosch a Siemens. Samotný výrobca varuje pred vlastnými výrobkami, ktoré predával v rokoch 2006 až 2011. Výrobná chyba, kvôli ktorej firmy začali celosvetovú bezpečnostnú kampaň, sa týka celkovo 1,5 milióna plynových spotrebičov. „Z toho bolo približne 1,1 milióna predaných v Turecku a zvyšok v Európe. Na slovenskom trhu sa dobrovoľná bezpečnostná kampaň týka približne 2 800 plynových sporákov,“ tvrdí hovorkyňa spoločnosti BSH (Bosch Siemens Hausgeräte) Sylva Marounkova.

Riziko výbuchu
Výrobca o chybnej armatúre v okolí prívodu plynu informoval sám a podľa vlastných slov robí všetko pre to, aby o vzniknutom probléme informoval širokú verejnosť. Problém sa týka rôznych modelov vyrobených počas šiestich rokov. Zákazníci si majú možnosť overiť, či majú chybný produkt doma na internetovej stránke či telefónnej linke, ktoré boli zriadené práve kvôli tejto mimoriadnej situácii, ktorá môže ohroziť ľudské životy. „Obzvlášť žiadame majiteľov, ktorí už svoje spotrebiče v rámci prvej vlny bezpečnostnej kampane kontrolovali a nepotrebovali vymeniť prívodnú plynovú armatúru, nech si spotrebiče opätovne skontrolujú. Sme rozhodnutí spraviť maximum pre to, aby sme oslovili majiteľov všetkých dotknutých spotrebičov a problém odstránili úplne a natrvalo,“ konštatuje Marounková.

Úrady spoločnosť za chybu trestať nebudú, pochybenie nezistili pri kontrole, ale o chybe

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.