Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.02.2017, 00:00

Nokia 3310: retro v modernom šate

Z troch predstavených modelov si legendárny retro mobil vyslúžil najväčšiu pozornosť. Batéria mu má vydržať mesiac.

Nokia 3310: retro v modernom šate
Zdroj: Reuters

Aby takýto rozruch spôsobil obyčajný mobil, to tu nebolo aspoň desať rokov. Lenže Nokia 3310 je také retro, ktoré v podstate splní požiadavky všetkých odporcov smartfónov, poteší nostalgika a vlastne vyhovie ako solídny záložný mobil pre každého, píšu redaktori mobil.idnes.cz z Barcelony.

Tlačová konferencia Nokie bola v nedeľu určite najočakávanejším predstavením v španielskom meste. Konkurencia síce mala väčšie akcie a ukázala špičkovejšie telefóny, lenže návrat legendárnej značky, ktorá uhynula pod krídlami Microsoftu, aby znovu vstala z popola, je jednoducho dobrý príbeh. A Nokia dobre vie, ako na trh znova naskočiť.


Tri modely
Je však nutné uviesť, že smartfóny produkuje spoločnosť HMD Global, ktorá má licenciu na značku Nokia. Výrobu zaisťuje Foxcon. A Nokia? Tú ozajstnú fínsku Nokiu bolo na tlačovke poriadne vidieť. Až mali zúčastnení pocit, že HMD Global a Nokia sú takí blízki príbuzní, ako je to len možné. Na tlačovke hovoril šéf Nokie aj HMD Global a tak nejako splývalo, čo je licenčné logo Nokia a čo je Nokia samotná.

V každom prípade sa Nokia prezentovala trojicou smartfónov, a potom ukázala to, o čom sa intenzívne hovorí posledných štrnásť dní. A to, pri čom sa oka

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.