Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2017, 13:16

LG postaví v USA historicky prvú továreň. Chce sa vyhnúť clám

LG postaví v USA historicky prvú továreň. Chce sa vyhnúť clám
Zdroj: Reuters

Juhokórejský priemyselný konglomerát LG Electronics oznámil, že plánuje vybudovať v USA svoju prvú továreň, ktorá bude vyrábať práčky. Závod v štáte Tennessee prinesie minimálne 600 pracovných miest do konca roka 2019.

Rozhodnutie kórejského koncernu umiestniť novú továreň v USA mu môže pomôcť zvýšiť podiel na americkom trhu s domácimi spotrebičmi. LG vstúpil len pred pár rokmi na trh v USA, kde čelí veľkej konkurencii, najmä domácej spoločnosti Whirlpool.

A zároveň továreň priamo v Spojených štátoch pomôže LG vyhnúť sa zavedeniu ciel na dovoz zahraničných produktov. Na ilustráciu, vlani americké ministerstvo obchodu zaviedlo clo na dovoz práčok LG vyrobených v Číne.

William Cho, generálny riaditeľ severoamerickej divízie LG, pripustil, že colné poplatky boli jedným z faktorov, ktoré firma vzala do úvahy, keď sa rozhodovala, kde postaví novú továreň. Ale vraj to nebol hlavný dôvod, pre ktorý si vybrala USA namiesto Vietnamu alebo Thajska.

V každom prípade plán na výstavbu novej továrne LG v USA je dobrou správou pre amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý si dal za cieľ zvýšiť produkciu domáceho priemyslu a prinútiť americké firmy, aby presunuli výrobu zo zahraničia späť do USA.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.