Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2017, 00:00

Predražené bývanie v Bratislave? Ani zďaleka. Pozrite si najdrahšie európske metropoly

Zadovážiť si byt v Bratislave je finančne náročná záležitosť. V európskom meradle však patrí naša metropole medzi tie lacnejšie alternatívy.

Predražené bývanie v Bratislave? Ani zďaleka. Pozrite si najdrahšie európske metropoly
Zdroj: wikimedia.com

Cena bývania na Slovensku, predovšetkým v Bratislave, v posledných rokoch narástla. Ceny novostavieb prekonali v hlavnom meste ku koncu minulého roka hranicu 2 500 eur za meter štvorcový s DPH, čo predstavuje viac ako 20-percentný rast ceny za posledné dva roky.

V porovnaní s ostatnými európskymi metropolami však bývanie v Bratislave patrí medzi tie lacnejšie alternatívy. Portál Numbeo.com uvádza, že priemerná cena za meter štvorcový bytu v centre Bratislavy je na úrovni 2 342 eur.

V galérii nájdete 10 najdrahších európskych metropol z pohľadu ceny za meter štvorcový bytu v centre mesta. Pripájame aj priemerný plat, ktorý uvádza portál Numbeo (viac o tom, ako funguje, nájdete TU).

V rebríčku, ktoré tvoria len európske hlavné mestá, sa tak umiestnila na 23. mieste. Lacnejšie bývanie je k dispozícii v estónskom Tallinne (cena za meter štvorcový = 2311 eur),  Záhrebe (2192 eur) či Belehrade (2008 eur).

V porovnaní s metropolami okolitých štátov sa Budapešť umiestnila na 27. mieste (1801 eur), Praha na 17. mieste (3404 eur). Kyjev sa s cenou 1440 eur za meter štvorcový umiestnil na 30. mieste v rebríčku európskych metropol.

Pozrite si, kde podľa portálu Numbeo.com na svete nájdete najlacnejšie pivo, víno, či benzín:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.