Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.03.2017, 00:00

Milan Fiľo pre HN: V Česku idem expandovať. Chcem tam preniknúť aj so slovenskými značkami

Milan Fiľo, majiteľ skupiny Eco-Investment, o svojich najbližších plánoch pre HN.

Milan Fiľo pre HN: V Česku idem expandovať. Chcem tam preniknúť aj so slovenskými značkami
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Slovenský trh je podľa neho v niektorých segmentoch saturovaný, zatiaľ čo v Českej republike ešte priestor vidí. Aj takto Fiľo pre HN odhaľuje svoje investičné plány. Celý rozhovor , kde sa vyjadruje aj k sporu s rôznymi skupinami ohľadom akcií papierni nájdete v zajtrajšom HN Magazíne.

Nachádzame sa v Prahe, kam ste pred časom presunuli všetky svoje aktivity zo Slovenska. Prečo?
Dôvodov je niekoľko, no svoju úlohu určite zohrala ako veľkosť českého trhu, tak skutočnosť, že tunajší biznis ponúka viac nových príležitostí. Čo viem povedať s určitosťou je, že táto zmena neovplyvní naše aktivity ani rozvoj našich podnikov na Slovensku.

Medzi možnými dôvodmi bola uvádzaná aj daňová optimalizácia. Do akej miery ovplyvnila vaše rozhodnutie?
V našom rozhodovaní to nezohralo žiadnu úlohu. Ide nám o posilnenie v hlavných oblastiach nášho podnikania.

Kde konkrétne?
Chceme expandovať v segmente výroby a spracovania papiera, priestor vidíme tiež v oblasti telekomunikácií a výroby potravín.

Čo presne plánujete?
Spoločne s našimi partnermi skúmame možnosť výstavby nového závodu na výrobky z dreva a papierenskú výrobu. V potravinárstve pracujeme na zvýšení dodávok našich tradičných výrobkov na český trh. Od obľúbených spišských párkov a údenín až po tresku v majonéze z Ryby Košice. Česi sú nároční zákazníci a po týchto kvalitných výrobkoch je vysoký dopyt. Čo sa týka poskytovania internetových sl

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.