Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.03.2017, 00:00

Tisíce Slovákov zaplatia za energie menej, ako mali

Regulačný úrad zlacnil elektrinu na úroveň z minulého roka. Distribútori ale tvrdia, že ceny budú ešte nižšie.

Tisíce Slovákov zaplatia za energie menej, ako mali
Zdroj: TASR

Tisíckam Slovákov prišli začiatkom roka faktúry za energie, ktoré boli aj o stovky percent vyššie než platili vlani. Kvôli kauze predražené energie prišiel o miesto aj samotný predseda regulačného úradu. Teraz sa kauza uzatvára. Štátny regulátor už rozhodol o cenách elektriny pre všetkých hráčov na trhu. „Cenové rozhodnutia už majú spoločnosti, ktoré dodávajú elektrinu pre vyše 99 percent slovenských domácností,“ povedal včera podpredseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Miroslav Čelinský. Ceny majú platiť aj spätne od januára. Cieľom pritom bolo zraziť ich na úroveň minulého roka.

Dodávatelia reagujú
Všetky tri kľúčové dodávateľské spoločnosti však tvrdia, že Slováci zaplatia za elektrinu ešte menej než v minulom roku. „Koncová cena pre zákazníka je pre každú tarifu pod úrovňou roka 2016. Pre domácnosti klesne priemerne o štyri percentá a pre malých podnikateľov o sedem percent,“ povedala hovorkyňa Západoslovenskej energetiky Michaela Dobošová. Pri nezmenenej spotrebe klesnú ceny aj na východe, a to priemerne o 2,35 percenta, o

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.