15.03.2017, 00:00

Slovenská firma vínami ohúrila svet. S úspechom sa delí so zamestnancami, majú nárok na mnoho benefitov

Šéfovia pezinskej spoločnosti Víno Matyšák sa o svoj úspech delia so všetkými zamestnancami.

Peter a Katarína Matyšák
Zdroj: Peter Mayer

Otec Peter Matyšák s manželkou, syn a dcéra, ale aj nevesta či zať, synovci i neter s manželom. Hoci Matyšákovci pôsobia na slovenskom vinárskom trhu už viac ako dve desaťročia, vo svete slovenského biznisu sú dodnes známi ako rodinná firma so všetkým, čo k tomu patrí. Práve rodinu považujú za základ svojho úspechu. Nielen tú pokrvnú – počítajú do nej aj zamestnancov, ktorí pracujú v spoločnosti Víno Matyšák dlhé roky.

Benefity vo firme
Pravdou zostáva, že Peter Matyšák sa vie dobre postarať o všetkých svojich zamestnancov. S výsledkami úspešného biznisu sa rozhodol podeliť nielen s príbuznými, ale s každým pracovníkom. Vo firme zaviedol rozsiahly sociálny program, ktorý zahŕňa množstvo benefitov.

Napokon, rodinnú terminológiu rád používa aj vo vzťahu k svojim vínam a odrodám viniča. Dopustiť nedá najmä na tie odrody, ktoré boli vyšľachtené na Slovensku. „O novošľachtence sme sa zaujímali už v 90. rokoch minulého storočia. Chceme ich ďalej popularizovať, pretože sú to skvelé deti skvelých rodičov. S odrodami ako napríklad Devín alebo Nitra sme doslova ohúrili vinársky svet,“ hovorí pre HN Peter Matyšák, zakladateľ a generálny riaditeľ pezinskej spoločnosti Víno Matyšák.

Práve slovenské novošľachtence si popri tradičných odrodách získavajú čoraz väčšiu popularitu aj za hranicami Slovenska. Ako však Matyšák priznáva, umiestniť víno na zahraničných trhoch vo väčších objemoch je nesmierne náročné. „O prienik sa snažíme už niekoľko rokov. Zatiaľ v menších množstvách sa nám podarilo dostať naše víno do Česka, Poľska, Holandska, Nemecka, Číny aj Spojených štátov. Administratívne a legislatívne prekážky napríklad v Kanade však spôsobili, že náš potenciálny obchodný partner už osem mesiacov bojuje o importovanie nášho vína do ich krajiny.“

Víno na summite EÚ
Napriek tomu si na vínach s visačkou Matyšák už mohli pochutnať ľudia v skutočne exotických krajinách. „Rôznymi, nieked

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.