Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.03.2017, 15:39

Lufthansa minulý rok zaznamenala rekordný zisk

Dividendy ostávajú na rovnakej úrovni.

Lufthansa žne úrodu po tvrdých tarifných bojov so zamestnancami. Zmena podnikových dôchodkov bola jedným z faktorov, ktoré vlani pomohli aerolíniám k rekordnému zisku. Pozitívny vývoj by mal pokračovať aj v tomto roku.

Lufthansa aj napriek štrajku pilotov a strachu z teroristických útokov zaznamenala vlani opäť rekordný zisk. Čistý zisk v roku 2016 dosiahol 1,8 miliardy eur, čo bolo takmer o 5 percent viac než v predchádzajúcom roku. Dividenda za vlaňajšok zostáva 50 centov na akciu rovnako za rok 2015.

Tržby sa z dôvodu zlacnenia leteniek znížili o 1 percento na 31,7 miliardy eur. Prevádzkový zisk upravený o jednorazové položky klesol o 4 percentá na 1,75 miliardy eur. Bežné operácie však zostávajú komplikované. Ceny leteniek klesajú a, naopak, ceny paliva rastú. Náklady na kerozín by tento rok mohli stúpnuť až o 350 miliónov eur na 5,2 miliardy eur.

Vlaňajší 6-dňový štrajk pilotov mal tiež menší vplyv na hospodárske výsledky spoločnosti než v roku 2015. Celkovo stál Lufthansu okolo 100 miliónov eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.