Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2017, 10:17

Za sto eur do USA. Vlastník British Airways zakladá lacné aerolinky

Do biznisu diaľkových nízkonákladových letov vstupuje v Európe nový veľký hráč.

Za sto eur do USA. Vlastník British Airways zakladá lacné aerolinky
Zdroj: Reuters

Spoločnosť IAG, pod ktorú patrí British Airways či Iberia, v piatok oznámila vznik nového dopravcu Level pre diaľkové lety z Európy do Severnej i Južnej Ameriky.

S dvoma novými Airbusmi A330 začne dopravca lietať od júna z Barcelony do Los Angeles, San Francisca, Buenos Aires a Punta Cany. Ceny leteniek začínajú na 99 eurách za jednu cestu. Level tak ide do priameho súboja s ďalším nízkonákladovým dopravcom Norwegian, ktorý spúšťa tento rok z Barcelony aj diaľkové linky do USA.

Ďalší veľký hráč

Airbus A330 bude lietať s 293 miestami v ekonomickej triede a s 21 v premium economy, kde bude viac miesta na nohy.

Diaľková letecká doprava relatívne dlho odolávala nástupu nízkonákladových hráčov, to je už ale minulosťou. IAG je ďalším veľkým hráčom, ktorý do konceptu lacných diaľkových letov vstupuje. Lufthansa napríklad už skôr časť diaľkových letov previedla pod nízkonákladovú značku Eurowings.

V cene len letenka

IAG počíta s tým, že Level ponúkne diaľkové spojenie aj s ďalšími európskymi mestami. Koncept je nastavený tak, že v cene bude len letenka, všetko ostatné si cestujúci musí priplatiť, v premium economy bude jedlo, batožina či sledovanie filmov zadarmo. V lietadle bude platené pripojenie k internetu.

Level sa stane piatou značkou patriaci pod IAG, firme dnes patrí British Airways, Iberia, Vueling a Aer Lingus.

Letenky do Ázie

"Level bude ťažiť z toho, že za sebou bude mať jednu z najväčších leteckých skupín na svete," tvrdí šéf IAG Wille Walsh. Barcelonu vybrali zámerne kvôli tomu, že ide o hlavnú základňu nízkonákladového prepravcu Vueling.

Do Európy mieri pritom aj ďalší nízkonákladový hráč pre lacné lety opačným smerom, do Ázie. Od 20. júna začne lietať zo Singapuru do Atén spoločnosť Scoot, ktorá patrí pod Singapore Airlines.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.