20.03.2017, 00:00

Ada Waste začínala ako malá výkupňa, dnes točí milióny eur

Veľké plány pomáhajú zakladateľovi firmy Michalovi Adamčovi realizovať jeho synovia.

Ada Waste
Zdroj: Pavol Funtál

Začínali ako malá výkupňa druhotných surovín, ktorú pred 15 rokmi rozbiehal otec rodiny Michal Adamča spolu so svojím bratom. Spoločnosť postupne rástla, rozširovala svoje aktivity a priberala nových zamestnancov. Dnes je šintavská firma Ada Waste poprednou slovenskou spracovateľskou spoločnosťou s ročnými obratmi pohybujúcimi sa v desiatkach miliónov eur.

Veľkú zásluhu na tom mali synovia Adamčovci, ktorých si otec vzal do firmy. Tými sa otec obklopil po tom, ako sa tri roky po štarte firmy rozišiel so svojím bratom a rodina odkúpila jeho podiel. A práve synovia sa podľa šéfa Ada Waste výraznou mierou zaslúžili o rýchly rast spoločnosti. Najprv do nej prišiel prostredný Michal, ktorý je riaditeľom pre obchod. Nasledoval najstarší syn Norbert, riaditeľ pre financie a zároveň bývalý slovenský futbalový reprezentant do 17 rokov. Kvarteto mužského osadenstva Ada Waste napokon uzavrel výrobno-technický riaditeľ Marek.

Rodinný duch firmy
Podľa obchodného riaditeľa Michala Adamču mladšieho nastal najväčší rast pred deviatimi rokmi, keď traja bratia dostali vo firme majetkové podiely. Pocit zodpovednosti ich motivoval, aby zvýšili svoje úsilie. Postupne prichádzali čoraz väčšie úspechy aj noví dôležití partneri.

Synovia pomáhajú otcovi realizovať veľké plány, ktoré si firma vytýčila pre nasledujúce obdobie. „Práve sme vybudovali najmodernejšiu prevádzku na výkup a spracovanie druhotných surovín v Galante. V budúcnosti budeme uvažovať nad ďalšími investíciami,“ vysvetľuje pre HN Michal Ad

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.