20.03.2017, 11:52

Problémy Deutsche Bank pocítili zamestnanci. Dostali výrazne nižšie odmeny

Nemecká banka pre viaceré problémy zaviedla úsporné opatrenia.

Problémy Deutsche Bank pocítili zamestnanci. Dostali výrazne nižšie odmeny
Zdroj: Reuters

Najväčšia nemecká banka Deutsche Bank v minulom roku znížila odmeny pre zamestnancov o viac ako tri štvrtiny. Na prémiách vyplatila iba pol miliardy eur, zatiaľ čo v predchádzajúcom roku to bolo 2,4 miliardy eur. Vyplýva to podľa serveru BBC z výročnej správy podniku. Deutsche Bank v posledných rokoch zápasí so stratami, ku ktorým prispievajú vysoké náklady na riešenie právnych sporov.

Celkové mzdové náklady banky, ktorá po celom svete zamestnáva okolo 100-tisíc ľudí, vlani klesli na 8,9 miliardy eur z predvlaňajších 10,5 miliardy. Deutsche Bank teraz v rámci úsporných opatrení pracuje na uzavretí 200 pobočiek v Nemecku a na prepustení približne 9-tisíc zamestnancov, píše server BBC.

Banka už začiatkom februára oznámila, že vlani bola druhý rok za sebou stratová. Firma prerobila 1,4 miliardy eur po strate 6,4 miliardy eur v roku 2015.

Deutsche Bank sa koncom minulého roka dohodla s americkým ministerstvom spravodlivosti, že zaplatí 7,2 miliardy dolárov za urovnanie sporu okolo hypotekárnych cenných papierov. Ministerstvo po firme pôvodne požadovalo 14 miliárd dolárov, teda takmer dvojnásobok dohodnutej sumy.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.