21.03.2017, 00:00

Dúhe hrozí konkurz. Bráni sa sprisahaním

Proti piatej najväčšej stavebnej firme na Slovensku sa obrátil obchodný partner zo Žiliny. Firma Miroslava Remetu hovorí o cielenom sprisahaní.

Miroslav Remeta
Zdroj: Pavol Funtál

Neprešli ani dva roky a vlajkovej lodi podnikateľského impéria Miroslava Remetu opäť hrozí, že ju budú v súvislosti s dlhmi riešiť súdy. Stavebnú spoločnosť Dúha, ktorá pred časom porazila viaceré stavebné giganty a v konzorciu s talianskym špecialistom na tunely Salini-Impreglio razí najdlhší diaľničný tunel na Slovensku Višňové, totiž posiela pre nesplatené faktúry do konkurzu jej obchodný partner zo Žiliny. „Súd začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Dúha,“ konštatuje vo svojom rozhodnutí bratislavský okresný súd. Rozpredaj majetku Remetovej firmy žiada jeden z lídrov na trhu v oblasti hliníkových konštrukcií a fasád – spoločnosť ALU-Glass Product (A.G.P.). Žilinčania s firmami Miroslava Remetu v minulosti spolupracovali na viacerých projektoch, napríklad pri rekonštrukcii Wellness Hotela Borovica vo Vysokých Tatrách či premene košických kasární na Kulturpark.


Neplatenie popierajú
Obchodný spor medzi A.G.P. a Dúhou sa týka eurofondovej zákazky na obnovu plášťa budovy patriacej pod Slovenskú technickú univerzitu Bratislava, v ktorej sídli Fakulta chemickej a potravinárskej technológie. „Spoločnosť Dúha v mesiaci október 2015 prestala platiť za nami dodávaný materiál a realizované práce,“ hovorí pre HN Igor Ryban z A.G.P. Dodáva, že sa firma pokúšala viacerými spôsobmi, a to i písomne, niekoľkokrát požiadať Dúhu o prevzatie diela, čo do dnešného dňa nespravila. „Zároveň sme ju vyzývali na doplatenie našich faktúr za podpísané a realizované práce, ktoré má od fakulty zaplatené.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.