Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2017, 11:54

Maroko pripravuje výstavbu obrieho priemyselného komplexu. Časť zaplatia Číňania

V celom centre má prácu nájsť 100-tisíc ľudí.

Maroko pripravuje výstavbu obrieho priemyselného komplexu. Časť zaplatia Číňania
Zdroj: Reuters

Maroko pripravuje pri meste Tanger výstavbu priemyselného a technologického centra, ktoré má poskytnúť 100-tisíc pracovných miest. Projekt v hodnote desať miliárd amerických dolárov (9,3 miliardy eur) bude financovať čínska Haiti Group, marocká banka BMCE a marocká vláda.

Ako uviedol marocký minister priemyslu, obchodu, investícií a digitálnej ekonomiky Muláj Hafiz Alam, centrum vybudované na dvoch tisícoch hektároch poskytne prácu 100-tisícim ľudí a bývanie pre 300-tisíc obyvateľov. Podľa teraz podpísaného dojednania by výstavba mala byť hotová do desiatich rokov.

Priemyselné mesto na severe krajiny má pozostávať z niekoľkých priemyselných zón, ktoré sa zamerajú na výrobu lietadiel, automobilov, na telekomunikácie aj obnoviteľné energetické zdroje. Podľa Alamího by projekt mal prilákať investície asi dvoch stoviek nadnárodných spoločností.

Marocký kráľ Muhammad VI. podpísal rad dohôd s Čínou pri svojej minuloročnej návšteve Pekingu. Čínske firmy sú v Maghrebe aktívne najmä v Alžírsku, v Maroku sú zapojené do radu projektov infraštruktúry, uviedla agentúra Reuters.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.