Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.03.2017, 00:00

Opravu STU preveruje aj finančná polícia

Spor medzi žilinskou A.G.P. a Dúhou o faktúry riešia i vyšetrovatelia.

Opravu STU preveruje aj finančná polícia
Zdroj: Archív HN

Toľko stresu a kritiky, ako si vyslúžila pri naťahujúcej sa obnove električkových tratí v Košiciach, nezažila stavebná spoločnosť Dúha pri žiadnej zo svojich stavieb. Firma prešovského podnikateľa Miroslava Remetu pritom v konzorciu s talianskym špecialistom na podzemné stavby Salini Impreglio už dva roky buduje za 410 miliónov eur najdlhší diaľničný tunel na Slovensku. Najnovšie však stavbári z Prešova pútajú pozornosť kvôli sporom so špecialistom na atypické hliníkové konštrukcie zo Žiliny. Nezhody medzi obchodnými partnermi súvisia s eurofondovou rekonštrukciou obalového plášťa jednej z budov Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Spoločnosť Alu-Glass Product (A.G.P.) zo Žiliny sa na súdoch domáha vyrovnania nesplatených faktúr a stavebníkov z Prešova preto tlačí do konkurzu. „Podstata problému spočíva v tom, že Dúha odovzdala dielo univerzite, ale od našej spoločnosti ho do dnešného dňa neprevzala. Nie je s ňou podpísaný žiaden odovzdávací protokol a nikdy s našou spoločnosťou dielo ani finančne neuzavrela. Napriek tomu Dúha odovzdala dielo univerzite, čím odovzdala cudzí majetok,“ tvrdí pre HN Igor Ryban zo spoločnosti A.G.P. Žilina.


Subdodávateľská firma preto ešte vlani v júli podala vyšetrovateľom z Národnej kriminálnej agentúry trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania obzvlášť závažného zločinu podvodu. V ňom firma podrobne opisuje, ako vznikli jej pohľadávky po splatnosti voči Dúhe. Finančná polícia sa prípadom stále zaoberá.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.