Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2021, 16:26

Pápež od prezidentky dostal aj stotisíc slovenských injekčných striekačiek

Striekačky spoločnosti Chirana T.Injecta sa používajú vo vakcinačných programoch mnohých štátov sveta.

Pápež od prezidentky dostal aj stotisíc slovenských injekčných striekačiek
Zdroj: TASR - Michal Svítok

Pápež František dostal počas svojej štvordňovej návštevy Slovenska od prezidentky Zuzany Čaputovej viacero darov.

Symbolický peceň chleba, med z Prezidentskej záhrady, nabíjaciu stanicu pre elektromobily, ale aj stotisíc kusov injekčných striekačiek, ktoré sa používajú vo vakcinačných programoch mnohých štátov sveta, od spoločnosti Chirana T.Injecta zo Starej Turej. 

„Bola to pre nás veľká česť a ďakujeme nielen za túto možnosť, ale aj za pozvanie do prezidentskej záhrady a možnosť osobne si vypočuť príhovory pápeža Františka a pani prezidentky. Svet prežíva ťažké časy a očkovanie je cestou von s tejto krízy,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Teodor Lysák.

Dodal, že Chirana T.Injecta od začiatku pandémie podporuje očkovacie programy a snaží sa pomáhať v rôznych aktivitách. Podporila napríklad občianske združenie Skutočné obete, ktoré založili pozostalí po obetiach pandémie.

„Pandémia bohužiaľ ešte neskončila a je povinnosťou všetkých rozumných ľudí podporovať všetko, čo prispeje ku jej skorému ukončeniu. My sa to snažíme robiť každý deň,“ dodal Lysák.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.