Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.03.2017, 21:37

Gréci dostanú miliardový úver. Zmodernizujú letiská

Gréci dostanú miliardový úver. Zmodernizujú letiská
Zdroj: Reuters

Európska investičná banka (EIB) podpísala dve dohody o poskytnutí úveru za vyše 280 miliónov eur pre spoločnosť Fraport Greece, ktorá zmodernizuje a bude prevádzkovať 14 regionálnych gréckych letísk.

Podľa viceprezidenta EIB Jonathana Taylora, ktorý je zodpovedný za aktivity v Grécku, ide o významný projekt, ktorý umožní vytvorenie nových pracovných miest a poskytne výraznú podporu pre grécky sektor cestovného ruchu.

Banka je pripravená podporiť aj ďalšie investície v Grécku, ktoré povedú k posilneniu ekonomického rastu a zamestnanosti.

Spoločnosť Fraport Greece ešte v pondelok (27.3.) oznámila, že dlhodobé financovanie zabezpečí viacero inštitúcií. Okrem 280,4 milióna eur od EIB financie poskytne aj Alpha Bank (284,7 milióna eur), ďalej Black Sea Trade and Development Bank (62,5 milióna eur), Európska banka pre obnovu a rozvoj (186,7 milióna eur) a Medzinárodná finančná korporácia (154,1 milióna eur).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.