Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.03.2017, 09:54

Dohodli sa na cene kopčeka? Úrady v Nemecku riešia možný kartel zmrzlinárov

Na nárast cien sa posťažoval aj primátor mesta.

Dohodli sa na cene kopčeka? Úrady v Nemecku riešia možný kartel zmrzlinárov
Zdroj: Flickr

Nezvyčajnému prípadu sa v týchto dňoch venuje protimonopolný úrad v Bádensku-Württembersku na juhozápade Nemecka. Preskúmava totiž ceny kopčeku zmrzliny v meste Tübingen, kde predajcovia tejto pochutiny čelia podozreniu z kartelu. O prípade v utorok informovalo zemské ministerstvo hospodárstva v Bádensku-Württembersku.

Tri zmrzlinárne zrazu zvýšili cenu jedného kopčeku z 1,2 eura na 1,5 eura, čo neušlo tamojším novinám Schwäbischer Tagblatt. Dvaja z prevádzkovateľov zmrzlinární sa priznali, že sa na zvýšení ceny dohodli.

Situáciou sa teraz začalo zaoberať ministerstvo hospodárstva, ktoré vykonáva aj funkciu krajinského protimonopolného úradu. Najprv vypočuje prevádzkovateľa, aby zistilo pravý stav veci, a potom prípadne rozhodne o ďalších opatreniach, vrátane možných pokút.

Na vysoké ceny zmrzliny sa už cez víkend na facebooku sťažoval primátor Tübingene Boris Palmer. "Výhoda našich zmrzlinární je, že ich prevádzkujú Taliani. Robia najlepšiu zmrzlinu. Nevýhoda našich zmrzlinární je, že ich prevádzkujú Taliani. Zrejme nepoznajú nemecké právo hospodárskej súťaže," uviedol.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.