Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2017, 00:00

800 miliónov na Mochovce

Dostavba bude po novom stáť už 5,4 miliardy eur. Posúvajú sa aj termíny dokončenia.

800 miliónov na Mochovce
Zdroj: Pavol Funtál

Potvrdené. Cena za dostavbu Mochoviec sa zdvihne o osemsto miliónov eur. Akcionári dali v utorok zelenú novému plánu. Minister hospodárstva Peter Žiga zároveň vyhlásil, že súhlas štátu so zvyšovaním je podmienečný. Ak by sa cena mala ešte meniť, rozhodnutie sa prehodnotí.

Dostavba tretieho a štvrtého bloku atómových elektrární v Mochovciach bude vo výške 5,4 miliardy eur, povedal hovorca Slovenských elektrární Miroslav Šarišský. Zároveň potvrdil aj to, že dostavba sa posúva. Plánovaný začiatok prevádzky tretieho bloku je koniec roka 2018, pri štvrtom bloku je to koniec roka 2019.

Mochovce sa pritom predražili už niekoľkokrát. Pôvodná cena z roku 2008 mala byť 2,8 miliardy eur. Dôvodom zvyšovania majú byť sprísne

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.