30.03.2017, 20:30

HN ocenili top rodinné firmy Alfa Bio a Víno Matyšák

O priazeň poroty i čitateľov HN sa uchádzalo desať finalistov z rôznych krajov Slovenska.

Banskobystrický producent rastlinných nátierok či tofu Alfa Bio a pezinská vinárska spoločnosť Víno Matyšák. Tieto dve firmy sa stali víťazmi prvého ročníka Ceny Petra Slavomíra Kompiša, ktorú HN udeľujú najlepším rodinným spoločnostiam na Slovensku.

O priazeň poroty i čitateľov HN sa uchádzalo desať finalistov z rôznych krajov Slovenska. Všetky firmy spája to, že ich dlhé roky buduje a riadi manažment zložený prevažne z rodinných príslušníkov. Pre väčšinu z nich platí, že firmu zakladala generácia rodičov a riadiace pozície postupne preberajú ich deti. „Práve takýto mix dlhoročných skúseností a mladej dravosti dokáže firmu posunúť na vyššie úrovne,“ uviedol pre HN Peter Matyšák, zakladateľ a riaditeľ spoločnosti Víno Matyšák, ktorá sa stala víťazom verejného hlasovania.

Podobný názor má na fungovanie rodinného biznisu aj Ján Lunter, zakladateľ a majiteľ spoločnosti Alfa Bio, ktorá získala cenu poroty. „Moji synovia strávili istý čas vo firmách v zahraničí. Domov si priniesli aj vzdelanie smerované na podnikanie. Po ich vstupe do našej firmy išli tržby Alfa Bio veľmi rýchlo nahor,“ zdôraznil pre HN Lunter.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.