Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2017, 08:36

Český miliardár získal väčšinový podiel v slovenskej firme na výrobu kotlov

Český miliardár získal väčšinový podiel v slovenskej firme na výrobu kotlov
Zdroj: Peter Mayer

Spoločnosť EP Industries, ktorá patrí českému miliardárovi Danielovi Křetinskému, získala vo firme Slovenské energetické strojárne (SES) Tlmače takmer 90 percent. Informáciu priniesol týždenník Trend.

Menšinový podiel ostane firme Segfield Investments, ktorá sídli na Cypre. Donedávna mala v rukách viac ako 80 percent akcií, dnes nemá ani desať. Zvyšok akcií držia minoritní akcionári.

EPI už pred štyrmi rokmi odkúpila dcérsku spoločnosť SES Energy, ktoré sa teraz znova ocitli "pod jednou strechou."

Daniel Křetinský je český miliardár, ktorý sa tento rok prvýkrát dostal aj medzi dolárových miliardárov, kam ho zaradil magazín Forbes. Hodnotu jeho majetku odhadol na dve miliardy dolárov. Křetínsky podniká predovšetkým v energetike, jeho holding EPH (kde je majoritným vlastníkom) vlastní teplárne a bane vo viacerých krajinách Európy.

Spoločnosť SES sa venuje výrobe a dodávke kotlov na spaľovanie uhlia, oleja, biomasy či plynu. Oficiálny portál spoločnosti uvádza, že k 30. aprílu 2016 zamestnávala 746 ľudí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.