Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2017, 00:00

Slovensko je vhodné na experimenty

Sales Leader pre Slovensko a Českú republiku spoločnosti First Data Slovakia Oto Rybanský pre HN.

Slovensko je vhodné na experimenty
Zdroj: Peter Mayer

Trend digitalizácie platobných kariet je nespochybniteľný, tvrdí Oto Rybanský, člen Výkonného výboru Združenia pre bankové karty Slovenska, ktoré je spoluorganizátorom HNacademy.

Kartový biznis úzko súvisí s rozvojom technológií. Ako bude vyzerať platobná karta nasledujúcej generácie a v čom sa bude odlišovať od tej súčasnej?
Nemyslím, že pri fyzickej karte príde ešte k nejakým zásadným zmenám. Trend digitalizácie je nespochybniteľný. Predpokladám, že dlhší čas potrvá, kým opustíme dnešnú duplicitu plast plus mobil a všetky karty sa budú vydávať len v elektronickej forme.

Majú vôbec platobné karty ako fyzický predmet šancu prežiť v konkurencii s novými technológiami, mobilmi a tabletmi?
Zatiaľ o tom nemám pochybnosti, ak sa rozprávame o horizonte 10 až 15 rokov. Ale ako sledujem generáciu mojich detí, za pohodlie by si dali implantovať do ruky čip a bude im úplne jedno, kto analyzuje ich samotných a ich spotrebiteľské správanie. Integrácia so sociálnymi sieťami vyzerá byť nezvratná. Chcem veriť tomu, že

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.