Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2017, 13:22

Nová linka v Košiciach. Wizz Air spustí lety do veľkého nemeckého mesta už od 20 eur

Pravidelnú linku na tejto trase spustia od 25. júna a bude prevádzkovaná dvakrát týždenne.

Nová linka v Košiciach. Wizz Air spustí lety do veľkého nemeckého mesta už od 20 eur
Zdroj: Flickr/Axel Naud

Košice budú mať priame letecké spojenie s nemeckým Kolínom. Pravidelnú linku na tejto trase spustia od 25. júna a dvakrát týždenne ju bude prevádzkovať spoločnosť Wizz Air. Oznámili to dnes predstavitelia tohto nízkonákladového prepravcu a letiska Košice. Cena letenky bude od sumy 19,99 eur.

Na linke sa bude lietať počas letného letového poriadku vo štvrtok a v nedeľu, počas zimného letového poriadku v pondelok a piatok. Zriadenie dlhoočakávanej linky do Nemecka ocenili aj primátor mesta Košice Richard Raši a predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Zdenko Trebuľa.

Kolín nad Rýnom je štvrté najväčšie mesto Nemecka a zároveň je najstarším z veľkých nemeckých miest. Má vyše milión obyvateľov a je významným kultúrnym a obchodným strediskom a komunikačným uzlom.

Wizz Air má v Košiciach jednu zo svojich základní. Jeho ďalšou novou linkou bude od 23. júna už skôr oznámené spojenie s izraelským Tel Avivom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.