Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.04.2017, 00:00

Developer chce stavať Treenium vyššie, ako má povolené

Developer chce stavať Treenium vyššie, ako má povolené
Zdroj: Treenium

V mestskej časti Ružinov vyrastá polyfunkčný objekt Treenium, ktorý má stavebné povolenie ešte z roku 2009, kde jej najvyššia časť má deväť podlaží. Developerská spoločnosť Greenfin Group vyvíja aktivity smerujúce k jej zvýšeniu na 19 podlaží, čo je v rozpore z pôvodným stavebným povolením. Takáto rozsiahla stavba si vyžaduje súhlasné stanovisko hlavného mesta, územné rozhodnutie a stavebné povolenie, ktorému predchádzajú v tomto prípade aj výsledky posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). „V tejto veci postupujeme v zmysle platnej legislatívy a budeme rešpektovať stanoviská príslušných úradov. V prípade nesúhlasného stanoviska bude projekt realizovaný v pôvodne navrhovanej výške,“ uvádza pre HN Greenfin Group.

Zaujímavé je, že na webe projektu Treenium sú už nakreslené aj časti objektu nad deviatym poschodím ako II. etapa. Realitná kancelária Pegas real, ktorá má výhradné práva na predaj bytov v tomto objekte, tvrdí, že na vyššie pod

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.