Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.04.2017, 09:42

Luxusný výrobca odevov začína šetriť. Zavrie svoju vlajkovú predajňu

Luxusný výrobca odevov začína šetriť. Zavrie svoju vlajkovú predajňu
Zdroj: Reuters

Americká odevná spoločnosť Ralph Lauren tento mesiac uzavrie svoju vlajkovú predajňu na Piatej avenue v New Yorku. Spoločnosť oznámila, že bude prepúšťať a zatvárať aj ďalšie predajne, bližšie detaily však neuviedla.

Newyorská firma chce ročne ušetriť 140 miliónov dolárov (131,5 miliónov eur), klesajú jej totiž, ako aj mnohým ďalším tradičným značkám, tržby. Zákazníci dávajú vo väčšej miere prednosť nákupom na internete.

Generálny riaditeľ firmy Stefan Larsson, ktorý bol najatý pred menej ako dvoma rokmi, aby značke dal nový impulz, odchádza za mesiac. Kým sa nájde jeho nástupca, spoločnosť povedie finančná riaditeľka Jane Nielsenová.

Pred rokom mala firma Ralph Lauren 493 vlastných predajní. Na plný úväzok zamestnávala 15-tisíc ľudí. Jej akcie sa po oznámení v utorok popoludní prepadli o päť percent na 77,32 dolára, uvádza agentúra AP.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.