Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.04.2017, 21:55

Mečiarov privatizér Poór sa zbavil srbskej fabriky. Bola vo veľkých problémoch, obesil sa tam robotník

Srbská vagónka Goša prechádza zo slovenských do cyperských rúk.

Mečiarov privatizér Poór sa zbavil srbskej fabriky. Bola vo veľkých problémoch, obesil sa tam robotník
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Jeden z najznámejších mečiarovských privatizérov Vladimír Poór neuspel so svojim biznisom v Srbsku. Podnikateľ, ktorý získal v 90. rokoch Naftu Gbely, predal srbskú vagónku Goša cyperskej schránkovej spoločnosti Lisnart Holdings Limited. Kto za ňou stojí, nie je známe. Informáciu priniesol Denník N.

Firmu v Srbsku vlastnila Poórova spoločnosť železničné opravovne ŽOŠ Trnava.

Vagónka Goša, ktorá zamestnáva 370 ľudí, zápasí s finančnými problémami dlhodobo. Podľa Denníka N ju jej slovenskí vlastníci museli dotovať a nevyplácali pracovníkom časť miezd.

Problémy vo fabrike eskalovali pred týždňom. Priamo na pracovisku sa obesil jeden pracovník a viac než dvesto robotníkov začalo štrajkovať. Srbské médiá píšu, že vagónka dlhuje štyri milióny eur na daniach a odvodoch. Ďalších 1,8 milióna nezaplatila robotníkom a jeden milión dodávateľom.

Poór tieto čísla komentovať nechcel. Pre Denník N však potvrdzuje, že vagónku už nevlastní. „Osud Goše už nie je v rukách ŽOS Trnava. Je nám to ľúto, ale srbský trh je pre nás nepríjemnou minulosťou,“ tvrdí.

Podľa najnovšieho rebríčku Forbesu sa Vladimír Poór dostal medzi 25 najbohatších Slovákov. S odhadovaným majetkom vo výške 90 miliónov eur mu patrí 24. miesto.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.