Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2017, 18:00

Saudi prekvapili. V prísne moslimskej krajine chcú vybudovať obrí zábavný park

Kráľovstvo hľadá nové zdroje príjmov, snaží sa zbaviť závislosti na rope.

Saudi prekvapili. V prísne moslimskej krajine chcú vybudovať obrí zábavný park
Zdroj: Reuters

Saudská Arábia predstavila plán na vybudovanie mesta zábavy na okraji metropoly Rijád. Jeho veľkosť má byť 334 štvorcových kilometrov. Rozloha Las Vegas, mesta hriechu a zábavy, je 352 kilometrov štvorcových. Pre porovnanie, rozloha Bratislavy je 367 kilometrov štvorcových. Záujemcom ponúkne kultúrne, športové a zábavné aktivity, píše portál BBC.com.

Súčasťou mesta má byť aj safari a park Six Flags, teda obrí zábavný park plný kolotočov a horských dráh.

Teokratická krajina

Budovanie mesta má začať na budúci rok, prvá časť má byť dokončená v roku 2022. Ambiciózna stavba je súčasťou Vízie 2030, čo je plán saudskoarabskej vlády znížiť závislosť kráľovstva na rope. Predstavitelia štátu veria, že mesto nepriláka len zahraničných návštevníkov, ale že cestu doň si nájdu aj domáci.

Je však otázne, v akom režime bude zábavný park takéhoto typu fungovať v prísne islamskej Saudskej Arábii. Ide totiž o teokratickú monarchiu, ktorej oficiálna doktrína je wahhábismus, teda veľmi konzervatívna forma islamu. 

Hrdelné tresty

V krajine sú prísne segregovaní muži a ženy, je prísne zakázané piť alkohol či jesť bravčové mäso. Ženám je zakázané viesť motorové vozidlá. Kritika vládnuceho rodu je zakázaná, rovnako ako aj znaky a literatúra neislamského vierovyznania. 

Za porušenia zákona hrozia fyzické tresty a v mnohých prípadoch aj tresty hrdelné.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.