Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.04.2017, 00:00

Košických oceliarov topia dlhy z projektu v Maďarsku

Invita Košice je pod ochranou súdov pred veriteľmi. Firmu ťaží neúspešná investícia v Miškovci.

Košických oceliarov topia dlhy z projektu v Maďarsku
Zdroj: Reuters

Nízke ceny hutníckych výrobkov, ropy i energií, lacná produkcia z Ukrajiny bez ciel, protiruské sankcie a neschopnosť Bruselu ochrániť európsky trh pred záplavou ocele z Číny. To sú faktory, ktoré najviac ovplyvňujú hospodárenie obchodníkov s oceľou. S existenčnými problémami bojuje i slovenský výrobca a obchodník s oceľovými profilmi Invita Košice.

Firmu, ktorá dáva prácu 70 ľuďom, dobiehajú staré dlhy, a preto plánuje ozdravenie svojho biznisu ich zoškrtaním. „Okresný súd Košice I povoľuje reštrukturalizáciu dlžníka Invita,“ konštatuje v rozhodnutí súd.

Rekordné straty
Závod zhodnocujúci plechy valcované za tepla vykázal za rok 2016 rekordnú stratu takmer 16 miliónov eur a hodnota jeho vlastného kapitálu klesla na –13,2 milióna eur. Povedané inak – podnik už minul celé vlastné imanie a dlhuje viac, ako vlastní. Čo potápa doposiaľ úspešný obchod s oceľou

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.