Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Rádiokomunikácie sú v susednom Česku samostatné a nezávislé od Českého Telecomu. Sú dokonca druhou najväčšou telekomunikačnou firmou v krajine. Správajú sa trhovo a ponúkajú niekoľko na slovenské pomery neštandardných služieb. Okrem prenosu rozhlasového a televízneho signálu majú v ponuke aj telekomunikačné služby. Okrem hlasových služieb k nim patrí,
napríklad, aj posielanie SMS cez pevnú linku a predaj koncových zariadení potrebných na túto službu. Vlastníci potrebných zariadení môžu po pevnej linke posielať aj e-maily bez príloh. Od mája minulého roka si môžu prostredníctvom siete rádiokomunikácií aj klienti Českého Telecomu vybrať svojho operátora. Majoritných 72 percent Českých rádiokomunikácií pôvodne vlastnilo konzorcium Deutsche Bank a dánskej spoločnosti TDC pod názvom Bivideon. Na konzorcium neskôr previedla aj svoj 25-percentný podiel. Rádiokomunikácie vlastnia 50-percentný podiel telekomunikačnej firmy Contactel, ako aj 39,2 percenta mobilného operátora T-Mobile. V prvom polroku 2003 hospodárili s čistým ziskom 884 miliónov českých korún.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.