17.04.2017, 18:55 Aktualizované o 19:05, 17.04.2017

Situácia okolo U. S. Steel sa komplikuje. Súd v Košiciach zaistil tesne pred predajom väčšinu pozemkov

Krajský súd v Košiciach založil dve tretiny pozemkov v prospech schránkovej spoločnosti Adams & Co.

Situácia okolo U. S. Steel sa komplikuje. Súd v Košiciach zaistil tesne pred predajom väčšinu pozemkov
Zdroj: TASR/František Iván

Súd zaistil železiarenskému gigantu U.S. Steel Košice väčšinu areálu. Stalo sa tak pritom len tesne pred predajom železniarní. Informáciu priniesol portál sme.sk.

Podľa portálu založil dve tretiny pozemkov Krajský súd v Košiciach v prospech schránkovej spoločnosti Adams & Co.

Prečo teraz Krajský súd v Košiciach zaistil väčšinu areálu U. S. Steelu, nie je nateraz známe, pretože súd zatiaľ nezverejnil odôvodnenie rozhodnutia.

"Krajský súd zaistil pozemky na návrh firmy Adams & Co. s neznámymi vlastníkmi, ktorá od U. S. Steelu žiada 16 miliónov eur. Hodnota zaistených pozemkov pritom výrazne prevyšuje požadovanú sumu," informuje SME.

Verdikt súdu sa dotkol približne 64 percent rozlohy areálu košických železiarní. Zaistenie pozemkov nie je definitívne, U. S. Steel sa proti tomu môže odvolať. 

Rozhodnutie ani neznamená, že Adams & Co. sa stal majiteľom časti areálu, má naň len záložné právo. Majiteľom sa stane len v prípade, že súd definitívne firme prisúdi požadovaných 16 miliónov eur.

Rozhodnutie súdu nebráni ani tomu, aby americká United States Steel Corporation dokončila plánovaný predaj a fabriku previedla na čínsku skupinu Hesteel Group. K uzavretiu obchodu by malo dôjsť podľa informácií SME po Veľkej noci.

Hovorca U. S. Steel Košice Ján Bača sa k prebiehajúcemu súdnemu procesu nechcel vyjadrovať.

Obchodný vzťah medzi Adams & Co. a železiarňami vznikol v 90. rokoch. Oceliarne vtedy ovládala skupina okolo mečiarovského privatizéra Alexandra Rezeša a doviedla ich pred bankrot.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.