18.04.2017, 00:00

Tatranskí žraloci idú expandovať. Majú na dosah svahy v Alpách

Slovenský turistický gigant chce investovať do lyžovania v Rakúsku aj Taliansku.

Po ovládnutí Tatier a útoku na susedné Poľsko s Českom obracia tatranská spoločnosť svoj zrak na západ. Najväčší poskytovateľ služieb v oblasti cestovného ruchu v strednej a vo východnej Európe sa totiž už roky snaží preniknúť do Álp.

V hľadáčiku turistického giganta blízkeho finančnej skupine J&T sa preto ocitli také legendárne lyžiarske strediská ako Kitzbühel či Schladming. Spoločnosť Tatry mountain resorts napokon môže uspieť v Korutánsku.

Ako potenciálny investor totiž figuruje v expanzných plánoch lyžiarskeho strediska Nassffeld-Hermagor na pomedzí rakúskych Álp a talianskych Dolomitov.

„Sme jedným z viacerých záujemcov. S partnermi sa bavíme o možnosti rozvoja strediska Nassfeld z talianskej strany, kde je potrebné vybudovať chýbajúcu lyžiarsku infraštruktúru. Oni hľadajú investora, my sme pripravení vstúpiť do projektu,“ hovorí v rozhovore pre HNtelevíziu akcionár spoločnosti TMR a člen jej dozornej rady Igor Rattaj.

Definitívne rozhodnutie o tom, koho si Rakúšania napokon vyberú, zatiaľ nepadlo. Všetky lanovky a zjazdovky známeho turistického centra, ktoré sa dlhodobo zaraďuje medzi top 10 lyžiarskych stredísk v Rakúsku, sa nachádzajú v tamojšom spolkovom štáte Korutánsko.

Nová lanovka z Talianska
Myšlienka výstavby lanovej dráhy z talianskej strany Álp vznikla pred 30 rokmi a od roku 1995 leží na stole jej kompletný projekt. Kabínkovú lanovku s celkovou dĺžkou osem kilometrov so začiatkom v talianskom mestečku Pontebba bude sprevádzať nová zjazdová trať dlhá deväť kilometrov. Prepojením sa tak lyžiari z Talianska plynule napoja na trate v Nassfelde a opačne.

Pre budúci rozvoj strediska preto zohrá nová infraštruktúra kľúčovú úlohu. Projekt však roky dopláca na chýbajúce finančné garancie. Zásadný posun pritom nastal minulý týždeň v utorok. „Snaží

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.