18.04.2017, 00:00

Mzdová špirála vyženie investorov

Prezident Matador Group Štefan Rosina pre HN o aktuálnych problémoch aj budúcich

Štefan Rosina
Zdroj: Pavol Funtál

Ak sa teraz na Slovensku roztočí mzdová špirála, tak to pre našu krajinu bude znamenať vážny problém. Ten sa môže skončiť tým, že investori rýchlo odídu preč, hovorí Štefan Rosina.

Mnohé firmy sa v poslednom období sťažujú na nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily. Týka sa tento problém aj vás?
Jednoznačne áno. Ja sa už dosť dlhý čas angažujem v zamestnávateľskej organizácii Klub 500. V rámci nej sa dlhodobo snažíme poukazovať na to, že takýto problém tu existuje. Je to naozaj komplexný problém, ktorý siaha od základného školstva cez stredné a nadstavbové štúdium až po vysoké školstvo a následne samotných pracovníkov. A netýka sa to len vysokokvalifikovaných zamestnancov. Nechýbajú nám len inžinieri, doktorandi či riadiaci pracovníci, ktorí tieto firmy vedú. Nám dlhý čas chýbajú ľudia priamo do výroby.

Riešite tento problém aj zamestnávaním zahraničných pracovníkov?
Áno. Momentálne máme v skupine Matador viac ako 500 agentúrnych zamestnancov, z ktorých približne pätina pochádza z krajín Európskej únie. Otvorene musím povedať, že títo ľudia sú drahší ako naši. Ale nemáme na výber. Ľuďom, ktorí sú na Slovensku dlhodobo nezamestnaní, sa totiž v drvivej väčšine prípadov nechce pracovať.

Toto hovoríte z vlastnej skúsenosti?
Samozrejme. Niektorí sa vôbec netaja tým, že potrebujú od nás iba potvrdenie pre úrad práce. Aby dostali podporu v nezamestnanosti, musia vykázať, že sa boli uchádzať o prácu. V skutočnosti však nemajú záujem pracovať. Aj z tohto dôvodu sme už skoro dva roky nútení dovážať ľudí zvonku. Tento stav trvá naďalej a dokonca sa ešte zhoršuje.

Čo podľa vás hrozí, ak problémy s hľadaním pracovníkov do výroby budú pokračovať?
Celé to môže dopadnúť veľmi zle. Pretože ak sa teraz roztočí mzdová špirála kvôli tomu, že na Slovensku nie je pracovná sila a firmy si nebudú môcť doviezť kvalitných ľudí zo zahraničia, hlavne z Ukrajiny, tak to pre našu krajinu bude v najbližších rokoch znamenať vážny problém. Ten sa môže skončiť tým, že investori zo Slovenska veľmi rýchlo odídu preč.

Konkrétne z ktorých štátov naberáte zahraničných zamestnancov?
Štandardne sú to členovia EÚ z regiónu strednej a východnej Európy, najmä Chorváti, Bulhari a Rumuni.

Aké máte s nimi skúsenosti?
Musím zdôrazniť, že tí ľudia sú viac-menej zvyknutí pracovať. Snáď okrem Rumunov tam nie je nejaká veľká jazyková bariéra. Rozumieme Bulharom aj Chorvátom.

Najmä v súvislosti s rozvojom automobilovej výroby prichádzajú na Slovensko stále noví investori, ktorí hľadajú ďalšie stovky a tisícky ľudí. Situáciu s hľadaním pracovnej sily to ešte zhoršuje...
Chvalabohu, že u nás vznikajú pracovné miesta ako huby po daždi. Bodaj by Slovensko bolo naďalej ekonomickým tigrom. Ale treba sa pozerať aj na druhú stránku veci. Obávam sa, že na riešenie tohto problému sa už kladie menší dôraz. Myslím si totiž, že dovozu ľudí napríklad z Ukrajiny sa u nás bráni z politických dôvodov. Takýto postoj však zabraňuje rastu ekonomiky, ktorá je prvoradá. Ak teda politický záujem prevláda nad ekonomickými pravidlami, tak to skutočne nie je dobré.

Čo s tým plánujete robiť?
Máme zahraničných pracovníkov a budeme ich počet ďalej zvyšovať. Pretože aj tým Slovákom, ktorým sa nechce pracovať, je potrebné ukázať, že sú tu iní ľudia.

Patríte medzi najväčších zamestnávateľov na Slovensku. Koľko ľudí v súčasnosti u vás pracuje?
K marcu tohto roka dosahoval stav v celej skupin

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.