Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.04.2017, 00:00

Štát čoraz viac zaťažuje náš segment

Prezident Zväzu hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky Patrik Bočkay pre HN o aktuálnych problémoch odvetvia.

Štát čoraz viac zaťažuje náš segment
Zdroj: HN/ Peter Mayer

Je potrebné zapracovať niektoré normy Európskej únie do národnej legislatívy, čím sa podnikanie v našej oblasti niekedy až nezmyselne komplikuje, pripomína Patrik Bočkay.


Mnoho sektorov sa sťažuje na nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. Tento problém sa týka aj odvetvia cestovného ruchu. Zlepšuje sa postupne situácia v tomto smere?
Aj keď vláda a ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny avizovali zmeny v zákonoch, ktoré by mali zabezpečiť prílev kvalifikovaných pracovníkov do nášho priemyslu, zatiaľ sa v tejto oblasti posúvame len veľmi pomaly. Stále sa rokuje o spôsobe, ako docieliť, aby stredné odborné školy a akadémie pristúpili k forme duálneho vzdelávania. Práve tu totiž vidíme cestu pri riešení otázky nedostatku kvalifikovaných pracovníkov. Z tohto dôvodu nemôžem hovoriť o zlepšujúcej sa alebo zhoršujúcej sa situácii. Môžem ju nazv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.