Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.04.2017, 00:00

O jednoeurové akciovky zatiaľ veľký záujem nie je

Pravidlá umožňujú investorom vstúpiť do startupu bez nutnosti skladať vysoké základné imanie.

O jednoeurové akciovky zatiaľ veľký záujem nie je
Zdroj: Reuters

Aby mohli investori ľahšie vstúpiť do začínajúcich firiem s dobrým nápadom, vláda vytvorila jednoeurové akciové spoločnosti. Jednou z prvých spoločností, ktoré využili túto novú možnosť, je IT firma Sensoneo. „Bolo to rýchle a neboli na to potrebné žiadne veľké financie. Chybou je veľmi slabá osveta, ak by o tom boli firmy dostatočne informované, veľa z nich by túto možnosť zvážilo,“ myslí si zakladateľ Martin Basila. Celkovo vzniklo od začiatku roka len šestnásť podobných spoločností.

Ľahší vstup investorov
Nižší záujem očakával už pri ohlasovaní premiér Robert Fico: „Podpora startupov sa síce nedotkne takého množstva ľudí, ako napríklad cestovanie vlakom zadarmo alebo vratky za plyn, ale je mimoriadne dôležitá pre mladých a odvážnych podnikateľov.“ Možnosť založiť si takzvanú jednoeurovú akci

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.