Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.04.2017, 00:00

Milionár Remeta sa zbavuje smetísk na východe Slovenska

Košická spoločnosť Kosit prebrala podiely v troch podnikoch ovládajúcich skládky odpadov.

Milionár Remeta sa zbavuje smetísk na východe Slovenska
Zdroj: Pavol Funtál

Po zamatovej revolúcii sa pustil do systémov na čistenie odpadových vôd. Neskôr biznis rozšíril na celé odpadové hospodárstvo, keď investoval do vlastných skládok na východe Slovenska. Prešovský podnikateľ Miroslav Remeta roky cez svoje spoločnosti Dúha a Ekofin podniká s odpadmi. V súčasnosti však piata najväčšia stavebná firma na Slovensku, ktorá za 410 miliónov eur buduje najdlhší diaľničný tunel Višňové, z biznisu s odpadkami cúva. Časť svojho portfólia predáva košickej spoločnosti Kosit. „Akvizícia podielov v spoločnostiach Ozor, Ozón a Duteko bola smerovaná predovšetkým k novým trhom z pohľadu potrieb košickej spaľovne a jestvujúcim kontraktom so zákazníkmi týchto firiem. Kosit získava nielen nové trhy a nových zákazníkov, ale aj know-how, ktoré doteraz nevlastnila,“ hovorí pre HN Jana Končeková z odpadovej firmy Kosit Košice. Východniari tak po novom ovládnu 66-percentný podiel v skládke Ozón Hanušovce, takmer 64 percent v spoločnosti Ozor a až 90 percent akcií podniku Duteko. Výšku transakcie vzhľadom na obchodné tajomstvo firmy nezverejnili. Informácie o expanzii Kositu, v ktorej aktuálne rezonuje privatizácia 29-percentného balíka akcií ovládaného mestom Košice, priniesol ako prvý denník Korzár.
Pod palcom smeti z Východu
Na pôvodne piatich skládkach Dúhy končila veľká časť odpadu pochádzajúca z Prešovského a Košického kraja. Spoločnosť Ozón ukladá pri Hanušovciach nad Topľou odpad z okresov Vranov nad Topľou, Pre

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.