21.04.2017, 00:00

Ovládanie domu telefónom. Slovenské firmy vidia nový biznis

Ovládanie domu telefónom sa dostáva už aj na náš trh. Segment má hodnotu miliárd.

smart domácnosť
Zdroj: Reuters

Pozriete sa do telefónu a hneď viete, akú máte spotrebu elektriny či koľko spália doma žiarovky. Niekoľkými klikmi na displej si nastavíte, aká teplota vás bude doma očakávať a skontrolujete, či sú všetky spotrebiče vypnuté. To je len niekoľko možností, ktoré ponúka stále rozšírenejšia služba inteligentných domácnosti. SmartHome má byť podľa analytickej firmy Markets and Markets do roku 2022 globálnym biznisom s hodnotou 122 miliárd dolárov a pri narastajúcom počte záujemcov o služby na trend reagujú aj slovenské firmy. Medzi nimi napríklad Telekom, SPP či ZSE.


Bežná ponuka už nestačí
„Prichádzame s ponukou, ktorá spája viacero samostatne existujúcich zariadení do centrálnej online platformy. Tá poskytuje informácie o pripojených zariadeniach, ich výkone či spotrebe a umožňuje ich ovládať kedykoľvek cez smartfón či tablet,“ uviedol pre HN Juraj Krajcár, predseda Predstavenstva ZSE Energia. Hlavnou motiváciu pre vstup do nového segmentu je podľa jeho slov sledovanie spotreby energie.


Do biznisu nedávno vstúpila aj plynárenská spoločno

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.