21.04.2017, 11:39

Ruského dôchodcu vytočilo zvýšenie penzie. Eurový príspevok poslal premiérovi

Muža nahnevala výška zvýšenia jeho penzie.

Ruského dôchodcu vytočilo zvýšenie penzie. Eurový príspevok poslal premiérovi
Zdroj: TASR

Ruského penzistu žijúceho v okolí Tomsku na Sibíri tak nahnevalo dlho očakávané, no nakoniec nepatrné zvýšenie penzií, že celý prídavok, necelých 60 rubľov (jedno euro) nahnevaný odoslal premiérovi Dmitrijovi Medvedevovi a vyzval milióny ďalších penzistov k nasledovaniu. "Možno sa zahanbia, až ho zasypeme drobnými, o ktorých tak básní," uviedol podľa serveru Newsru.com.

Viktor Smirňagin z dediny Belyj Jar musel za prevod 60 rubľov šéfovi vlády podľa vlastných slov na pošte zaplatiť viac ako dvojnásobok, 133 rubľov. A hlavne dobrú hodinu čeliť úradníčkam za prepážkou, ktoré sa ho všetkými silami snažili odradiť od transakcie, ktorú vyšperkoval oznámením adresátovi: "Dedina mestu - ožerte sa za to!"

Otvorený výsmech 

"Tak sa penzisti konečne dočkali dlho očakávaného aprílového zvýšenia penzií. Niekto dostal sedem, iný deväť či dokonca 50 rubľov. Sťažovať si nemôžem, pretože mi pridali 58,99 rubľa," vysvetlil sarkastický penzista podľa serveru Newsru.com.

"Otvorene sa nám vysmievajú, pretože mlčíme, zatiaľ čo kradnú milióny a miliardy," dodal v zjavnej narážke na film urobený opozičným politikom Alexejom Navalným, ktorý obvinil premiéra Medvedeva zo závratného zbohatnutia. Podľa autorov videa dostupného na internete, si šéf vlády prisvojil najmenej 70 miliárd rubľov (viac ako miliardu eur).

Ruské protesty 

Odhalenie prinútilo desaťtisíce Rusov vyjsť na Navalného výzvu 26. marca do ulíc na najväčšej demonštrácie za posledných päť rokov. Sám Navalnyj bol spolu s tisíckou Moskovčanov zatknutý a musel si odsedieť 15 dní za mrežami.

Kremeľ a vláda obvinenia z korupcie odmietajú ako predvolebnú kampaň opozičného politika, ktorý už ohlásil kandidatúru na prezidenta, hoci mu kvôli zatiaľ neplnoprávnemu odsúdeniu hrozí, že vo voľbách na jar budúceho roka nebude môcť kandidovať.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.