Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2017, 00:00

Haščák stavil na biznis so zdravím

Spolumajiteľ skupiny Penta Investments zbohatol už počas vysokej školy. Portfólio akvizícií neustále rozširuje.

Haščák stavil na biznis so zdravím
Zdroj: Pavol Funtál

Je kľúčovou postavou finančnej skupiny Penta Investments, ktorá spravuje aktíva vo výške asi 6,7 miliardy eur a dáva prácu viac ako 30-tisíc ľuďom. Patrí medzi najaktívnejších investorov na Slovensku v pestrej škále segmentov ako zdravotníctvo, médiá, realitný trh či finančné služby. A aktuálny rebríček magazínu Forbes ho zaraďuje na tretiu priečku v zozname najbohatších Slovákov s odhadovaným majetkom 630 miliónov eur.

Jaroslav Haščák je podnikateľ, ktorý v uplynulých dvoch desaťročiach výrazne hýbal svetom slovenského biznisu. Či už vďaka rozvoju zdravotníckych služieb na Slovensku alebo modernizácii Bratislavy prostredníctvom realitných projektov. Haščákovo meno sa však objavilo aj v údajnom spise Gorila, ktorý opisuje korupciu siahajúcu až na najvyššie politické priečky. Pravosť tohto spisu sa nikdy nepotvrdila.

Začiatky v Číne
Rodák zo Starej Ľubovne patrí medzi generáciu slovenských podnikateľov, ktorí končili školu práve v čase, keď u nás padol komunistický režim a začínalo sa obdobie trhového kapitalizmu.

Éru, keď sa trhy iba začínali formovať, naplno využil aj Haščák a jeho spolužiak Marek Dospiva. Do biznisu sa vrhli v roku 1990 počas vysokoškolských štúdií. „Dovážali sme oblečenie z Číny. Nakupovali sme bundy, hodvábne košele a podobné veci, ktoré sme letecky posielali do Prahy alebo do Bratislavy,“ spomínal pred časom v rozhovoroch pre médiá Haščák.

V

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.