Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2017, 17:08

McDonald's zvýšil zisk, darí sa mu aj na kľúčovom americkom trhu

McDonald's zvýšil zisk, darí sa mu aj na kľúčovom americkom trhu
Zdroj: Flickr

Americký reťazec reštaurácií rýchleho občerstvenia McDonald's v prvom štvrťroku zvýšil čistý zisk o osem percent na 1,21 miliardy dolárov (1,11 miliardy eur). Hladko tak prekonal odhady a vďaka vplyvu prijatých opatrení zlepšil aj hospodárenie na kľúčovom americkom trhu. Akcie firmy vďaka tomu vystúpili na nový rekord, aj keď celosvetové tržby sa za štvrťrok znížili.

Zásluhu na zlepšení v USA malo najmä rozšírenie ponuky raňajkového menu na celý deň. Tržby v USA tak v prvých troch mesiacoch roka medziročne stúpli o 1,7 percenta, zatiaľ čo analytici v ankete výskumnej spoločnosti Consensus Matrix očakávali nárast o 1,3 percenta.

Ako uviedol šéf podniku Steve Easterbrook, McDonalds vykonal niekoľko zmien, aby si udržal existujúcich zákazníkov, získal späť tých, ktorí začali chodiť ku konkurencii a z tých, ktorí chodili do McDonald's len občas, urobil zákazníkov stálych. Reťazec pod Easterbrookovým vedením zaviedol celodennú ponuku raňajkového menu a zakázal používať mäso z kurčiat kŕmených antibiotikami.

Zisk na akciu vo štvrťroku dosiahol 1,47 dolára a o 14 centov predčil odhady analytikov. Globálne tržby klesli o 3,9 percenta na 5,68 miliardy dolárov (5,2  miliardy eur), najmä v dôsledku plánovaného predaja reštaurácií a ich premeny na franšízy. Výnosy pritom firme klesajú už 11 štvrťrokov, poznamenala agentúra Reuters.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.