Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.04.2017, 12:40 Aktualizované dňa 27.04.2017 o 14:34

Bratislava je bližšie k futuristickému sídlu, Eset kúpil pozemky za 26 miliónov

Bratislava je bližšie k futuristickému sídlu, Eset kúpil pozemky za 26 miliónov
Zdroj: Eset

Areál bývalej Vojenskej nemocnice na bratislavskej Patrónke získala spoločnosť Eset. Na dnešnej neverejnej dražbe zaň ponúkla najvyššiu sumu, a to 26,2 milióna eur. TASR to potvrdil hovorca ministra vnútra Ivan Netík. Predaj ešte musí potvrdiť ministerstvo, podľa hovorcu pôjde o formalitu.

Softvérová firma avizovala, že na tomto mieste by malo vyrásť jej nové sídlo, ako aj centrum informačných technológií. Má tam napríklad vyrásť aj samostatné miesto na podporu start-up projektov a vzdelávacích aktivít. Parkovací dom by cez víkendy mohol slúžiť pre verejnosť. Počíta sa tu aj s auditóriom pre 700 ľudí, ktoré by mohlo slúžiť aj pre kultúrne podujatia.

Eset počká

Eset si chce s reakciou na výsledok aukcie počkať na konečné potvrdenie výsledku zo strany ministerstva. "Rátame s tým, že ak bude všetko v poriadku, skôr ako o päť rokov to postavené nebude," povedala pre TASR hovorkyňa spoločnosti Zuzana Hošalová. Náklady na výstavbu firma odhaduje na asi 100 miliónov eur.

Areál nemocnice sa predáva už od minulého roka, keď Nemocnica sv. Michala vypísala prvé kolo súťaže. Do toho sa nikto neprihlásil, druhé aj tretie kolo zrušili. Do posledného štvrtého sa prihlásili rovnakí záujemcovia ako predtým.

Traja záujemcovia 

Ponuky predložili spoločnosť Eset, firma podnikateľa Františka Hodorovského - Forest Hill Company aj Forespo Reality 10, ktorá má podľa denníka Sme väzby na skupinu J&T. Všetky sa zúčastnili aj aukcie.

Po tom, čo sa Nemocnica sv. Michala predvlani presťahovala do nových priestorov v centre mesta, sa už v pôvodnom areáli zdravotná starostlivosť neposkytuje. Parkovacie plochy sú v dočasnom prenájme, aby sa do odpredaja areálu aspoň čiastočne znížili náklady potrebné na jeho udržiavanie a stráženie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.