Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.05.2017, 20:58

Taliani nenechajú Alitaliu padnúť. Aerolinkám požičajú stámilióny eur

Taliani nenechajú Alitaliu padnúť. Aerolinkám požičajú stámilióny eur
Zdroj: Reuters

Talianska vláda schválila poskytnutie 6-mesačného preklenovacieho úveru pre leteckú spoločnosť Alitalia vo výške 600 miliónov eur s cieľom udržať firmu v najbližšom období v prevádzke.

Oznámil to dnes minister priemyslu Carlo Calenda s tým, že neposkytnutie úveru by znamenalo "rozsiahle škody" na povesti Talianska a pre citlivú oblasť cestovného ruchu.

Calenda zároveň dodal, že vláda prijala žiadosť vedenia Alitalie a vymenovala troch správcov, ktorých cieľom bude nájsť počas šiestich mesiacov pre spoločnosť investorov. Správcami sa stali Luigi Gubitosi, Enrico Laghi a Stefano Paleari.

Vedenie Alitalie sa pre zaradenie pod zvláštnu správu rozhodlo po tom, ako akcionári spoločnosti potvrdili, že aerolíniám neposkytnú ďalšie financie. Dôvodom bolo, že zamestnanci minulý týždeň veľkou väčšinou odmietli plán reštrukturalizácie, v rámci ktorého firma plánovala zníženie počtu zamestnancov a miezd.

Urobili tak napriek tomu, že podmienky tohto plánu dohodnutého s odbormi boli v porovnaní s prvým návrhom vedenia Alitalie podstatne miernejšie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.