Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2017, 11:59

Siemens zruší v Nemecku takmer dvetisíc miest, hlavne v IT sektore

Siemens zruší v Nemecku takmer dvetisíc miest, hlavne v IT sektore
Zdroj: Reuters

Nemecký priemyselný konglomerát Siemens zruší v Nemecku počas niekoľkých rokov 1 700 pracovných príležitostí a inam prevedie ďalších tisíc miest. Spoločnosť dnes oznámila, že tieto kroky podniká v rámci úsilia o zvýšenie efektívnosti a modernizácie a týkajú sa najmä divízie informačných technológií. Firma ale v rovnakej dobe prijme v Nemecku okolo 9-tisíc nových zamestnancov.

Zmeny v divízii IT majú podľa firmy viesť k vzniku a rozvoji nových oblastí aktivít, ako je kybernetická bezpečnosť a rozvoj platforiem pre analýzu dát.

Časť pracovných miest bude zrušená v divízii mobility, kde sa podľa Siemensu niektoré činnosti "stretávajú sa silnejúcou konkurenciou a rastúcimi nákladmi". Firma uviedla, že bude chcieť rekvalifikovať čo najviac zamestnancov, ktorých miesta budú zrušené.

Zisk Siemensu v druhom fiškálnom štvrťroku do konca marca zostal oproti vlaňajšku bezo zmeny na 1,5 miliardy eur. Najväčší priemyselný konglomerát v Európe je tradične známy hlavne budovaním energetických systémov, v poslednom desaťročí sa však stal lídrom v oblasti digitalizácie priemyselných podnikov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.