Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2017, 00:00

Škody po jarných mrazoch odhadujú ovocinári na milióny eur

Škody po jarných mrazoch odhadujú ovocinári na milióny eur
Zdroj: TASR

Posledné dve sezóny dávajú pestovateľom poriadne zabrať. Kým zeleninári sa pre mrazy boja skôr kvality svojich produktov, ovocinári možno nebudú mať žiadne. Minulý rok skončili niektorí pestovatelia len s niekoľkými percentami úrody, tento rok to vyzerá na rovnaký scenár. Ďalšia podobná sezóna by podľa pestovateľov mohla znamenať koniec slovenského ovocia. Farmári žiadajú pomoc nielen od štátu, ale aj od slovenských spotrebiteľov, ktorí by mali preferovať domácu produkciu. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka s vyhodnocovaním strát čaká na ukončenie mrazivej sezóny. Z čiastočných odhadov však vyplýva, že pôjde o milióny eur. Ponúkame vám prehľad odhadovaných škôd a strát vybraných pestovateľov na Slovensku.

PD Hrušov – obec Hrušo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.