Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.05.2017, 14:18

Začína sa výstavba veľkého projektu v Bratislave. Autobusová stanica má nové vizualizácie

V lete začne developer s výstavbou nového autobusového terminálu s nákupným centrom a tržnicou na mieste pôvodnej autobusovej stanice.

Začína sa výstavba veľkého projektu v Bratislave. Autobusová stanica má nové vizualizácie
Zdroj: HB Reavis

Spoločnosť HB Reavis začína s výstavbou projektu Stanica Nivy. Ako prvú začne budovať administratívnu vežu Nivy Tower.

V lete začne developer s výstavbou nového autobusového terminálu s nákupným centrom a tržnicou na mieste pôvodnej autobusovej stanice. Informovala o tom dnes spoločnosť.


​Stanica Nivy tak skombinuje medzinárodný autobusový terminál, nákupné centrum, modernú tržnicu a výškovú administratívnu budovu. Nové priestory budú mať tri nadzemné a dve podzemné podlažia, pričom nástupištia autobusov sa plánujú v prvom podzemnom podlaží. 

​Projekt podľa developera počíta s vytvorením 2150 parkovacích miest. Nová stanica bude prístupná pre hromadnú a individuálnu dopravu. Okolie budovy bude prispôsobené aj pre cyklistov a peších návštevníkov.

Dokončenie Nivy Tower sa plánuje na prelome rokov 2019 a 2020 a prinesie viac ako 31-tisíc m2 prenajímateľnej plochy. V čase výstavby novej autobusovej stanice budú môcť cestujúci využívať služby náhradnej stanice na Bottovej ulici, ktorá nahradí funkciu tej súčasnej.

Širšou súčasťou projektu Stanica Nivy je aj zámer realizácie nadzemnej elektrickej dráhy, ktorá prepojí dva brehy Dunaja – zónu Nivy a Petržalku.

HB Reavis navrhuje doplnkové dopravné riešenie, pre dve časti Bratislavy, ktoré je vhodnou alternatívou pre nosný systém verejnej dopravy. V kontexte mohutného rozvoja mestských častí bude toto riešenie prínosom pre všetkých Bratislavčanov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.